öncekiAllah belanı versin Vivensesonraki


Allah belanı versin Vivense

Ben tee 2007 den beri internetten alışveriş yapıyorum.. Yüzlerce , hatta binlerce ürün satın aldım bugune kadar.. Aklınıza gelen her kategoriden ürünler alıp denedim.. E ticaret siteleri üzerinden alışveriş yaparken karşılaşabileceğiniz sorunlar aşağı yukarı bir mağazadan alışveriş yaparken karşılaşabileceğiniz sorunlarla aynı şeyler.. Kapalı ambalajda olan ürünler eve gelip ambalajını açtığınızda kırık yahut bozuk çıkabiliyor.. Mağazdan aldığınızda da internetten sipariş etiiğinizde de aynı durumla karşılaşabiliyorsunuz... Örneğin bir kıyafeti denemeden aldığınızda kalıbı üstünüze oturmayabiliyor yani ya küçük ya da büyük gelebiliyor.. Bu durum mağazadan aldığınızda da başınıza gelebiliyor internetten aldığınızda da başınıza gelebiliyor.. İnternetten alışveriş yaparken de , mağazadan satın alıpta hemen teslim edilmeyen sonradan size gönderilecek ürünlerin alışverişi sırasında da karşılaşabileceğiniz sorunlar ; teslim edilme süresi , doğru ürünün teslim edilmesi , ürünün hasarsız ve eksiksiz şekilde teslim edilmesi , çalışır durumda veya kullanılabilir durumda olan ürünün teslim edilmesi... Yani dikkat edilmesi gereken sadece 5 nokta var.. Aslında çok basit bir şekilde organize edilebilecek bir operasyon süreci var ama bazen üretici yahut satın aldığınız firmanın elinde olmayan nedenlerden dolayı aksamalar olabiliyor..

Bugüne dek yaptığım en kötü internet üzerinden yaptığım alışverişi değerlendirecek olursam ereyon diye bir eticaret sitesinden üzerinde işlemeler olan bir tavla seti almıştım yıllar önce resimdeki ürün çok kaliteli görünmesine rağmen gelen ürün aynı lisede işteknik dersinde suntadan yapıp havya ile üzerine işlemeler yaptığımız gibi bir tavla gelmiş olması beni bir şaşırtmıştı.. Sonrasında taşlarını çıkarttığımda bej renkli taşlarından birinin eksik olduğunu farketmiştim.. Tahtanın çok çok kalitesiz açıkçası rezalet durumda olması yetmiyordu bir de taşlarından biri eksikti.. Hemen mail gönderip iade etmek istediğimi belirtmiştim ki biraz sonra iade koşullarını içeren bir mail gelmişti.. Sorunun ne olduğunu belirtmiş olmama rağmen bana gönderilen iade koşullarında ambalajlı ürünlerin ambalajının açılmamış haldeyken iade edilmesi gerektiğini belirtiyorlardı.. Birincisi tavla dedikleri tahta kutu vakumlanmış bir plastik torbadaydı ki ambalaj dedikleri şey buysa zaten yırtıp açmıştım.. İkincisi ise ürünün kalitesizliğinden geçtim de eksik taşı olduğunu ambalajı açmadan nasıl anlayacaktım acaba diye kendi kendime sorup durdum.. Hayla da soruyorum böyle bir gerzeklikle ne kadar daha satış yapabildiklerini çok merak ediyorum o ereyon denen firmanın.. Allah belasını versin dedim attım tavlayı gitti geçti..

Ereyon firmasının bana yaşattığı deneyimle sonrasında daha dikkatli seçimler yaptım alışveriş yaparken tabiki ereyondan bir daha alışveriş yapmamak kulağıma küpe oldu anladığınız üzere hayla kulağımda bu küpe.. Yıllar boyu kargo firmasının geç teslim etmesi yahut adresi bulamadık diye saçmalayarak teslim etmemesi dışında bir sorun yaşamadım internetten alışveriş yaparken.. Zaten büyük eticaret siteleri n11 , Trendyol , GittiGidiyor gibi siteler açıldıktan sonra genelde hep buralardan alışveriş yaptım spesifik ürünlerin satışını yapan sitelerin dışında tüm ihtiyaçlarımı bu büyük eticaret sitelerinden satın almaya çalıştım.. Yine kargo firmalarının yaşattığı sıkıntıların dışında bir sorun yaşamadım açıkçası..

Bazı ürünleri satın alırken n11 , Trendyol , GittiGidiyor gibi sitelerden alışveriş yapmak yerine üretici konumunda yahut ana dağıtıcı konumunda olan yerlerden alışveriş yapmanın daha doğru olacağı düşüncesiyle misal kitap alırken D&R dan almayı tercih ettim.. Bu anlayışla bundan iki ay önce dağılan gardrobumu yenilemem gerektiği için üretici olduğu yanılgısına kapıldığım Vivense markasının eticaret sitesine girdim bir dolabı çok beğendim tam benim koyacağım yere uygun ölçülere sahipti ve iki bölmesinde de askılık olan bu şekilde bir dolap görmemiştim başka sitelerde baktığım dolapların arasında.. Bu dolabın çok kullanışlı olduğunu düşündüğümden olsa gerek hiç düşünmeden hatta doğruyu söylemek gerekirse başka yerlerde bu dolabı aratmadan direkt satın aldım 20/07/2020 tarihinde.. Zaten ihtiyacım olduğundan ve beğendiğimden hiç araştırmadım daha ucuz olarak satan yerler var mı bu Vivense kimdir nedir hiç araştırmadan hemen satın aldım.. Nasıl büyük nasıl korkunç bir hata yaptığımı 20 gün sonra anladım.. Aradan geçen bir ay sonra daha da iyi bir şekilde anlıyorum nasıl büyük bir hata yaptığımı..

20 Temmuzda satın aldığım ürün 23/07/2020 tarihinde ben işyerimdeyken UPS kargo tarafından eve getirilmiş ben evde olmadığım için kardeşim teslim alacak bir de bakmış ki ürünün sarılı olduğu karton ambalajın alt kısımları yırtık yırtık.. Kardeşim kargo firmasının personeline ambalaj yırtık olduğu için ambalajın içine elini sokup bakmak istediğini eğer tahta kırıldıysa bunu kullanamayacağımızı anlatmaya çalışsa da kargo personeli tamam yırtık ambalaj istemiyorsan teslim alma deyince kardeşim de kontrol edilmesine izin verilmediği için tamam teslim almıyorum o zaman deyiveriyor.. Gidiş o gidiş aradan geçen 50 küsur gündür hayla gelen giden yok..

23 Temmuzda akşam eve geldiğimde kardeşim olanları anlatınca bende ürünün teslim alınmadığını belirten bir mail gönderdim Vivense nin destek sayfasından.. O zaman başıma geleceklerden haberim yok tabi ki.. Sonra ertesi gün bir mail aldım ürün tekrar tarafımıza ulaşınca 15gün çözüm süreci var diye ben de 15 yahut 20 güne elimde olur dedim birsüre hiç düşünmedim.. 25 gün geçince aramak istedim ne oldu diye.. Bir de ne göreyim telefon numaraları sitelerinde hiç yok.. Destek talebi açıyorum destek talebime de diyorlarki talebiniz alındı çözüm sürecimiz 15gündür diye.. Arkadaşım zaten 30 gündür ürün elime ulaşmamış ne oldu durum nedir diye soruyorum diyorlarki buna cevap vermemiz çözüm bulmamız 15gün sürecek diyorlar.. Böyle bir saçmalık ta yaşanabiliyormuş böyle gerizekalı müşteri temsilcileri böyle dangalak bir ticaret anlayışı da olabiliyormuş o gün öğrendim.. Neyse bakalım neler olacak diye 15gün yine bekledim.. Tabi bu arada çağrı merkezlerinin numarasını da buldum www.müsteritemsilcisi.co diye bir siteden bulabilirsiniz siz de.. Neyse on gün önce aradım ürün yeniden üretiliyor dediler sitede 04 09 Eylül tahmini teslimat süresi diyordu ayın 11 i olunca yine aradım dedilerki üretimi bugün bitmiş ama Pazartesi kargoya verilecek.. Bugün sabah tekrar aradım bugün kargoya verilecek görünüyor dediler yine... Sonra akşam 5e doğru tekrar aradım hayla kargoya verildiğine dair birşey yok diyerek yine aynı cevabı aldım burda bugün kargoya verilecek diye görünüyor yarın tekrar arayın isterseniz dediler.. Sizin yapacağınız işe de size de..!!

Nasıl böyle bir eşşeklik ettim diye nasıl böyle olabileceğini düşünmeden böyle bir yerden alışveriş yaptım diye saçlarımı yoluyorum çıldırıyorum ya.. 2 aydır kıyafetlerimin darmadağın yamulmuş bir dolabın içinde koltukların üstünde durmasına mı yanayım.. Gönderemiyoruz al kardeşim paranı geri gönderdik demeyip beni oyaladıklarına mı yanayım.. Zaten kafamda üç tel saç vardı onları yolduğuma mı yanayım.. Sinirden dişlerimi sıka sıka dişlerim kırıldı ona mı yanayım.. Alışveriş yapmadan önce şikayetvar sitesine girip firma hakkındaki şikayetlere bakmadığıma mı yanayım.. Evet en çok buna yanıyorum nasıl bakmamışım ya kendime inanamıyorum.. 11/09/2020 de şikayetvar sitesine girip Vivense hakkında şikayetlere baktığımda gözlerime inanamadım bir günde 60 küsur şikayet toplamda 7000 küsur şikayet vardı ya inanamıyorum kendime nasıl böyle biryerde alışveriş yapıp kendi kendimi rezil ettim inanamıyorum... Buyrun sizde şikayetleri inceleyin..https://www.sikayetvar.com/vivense

Bu durum nasıl gelişecek bilmiyorum ama bana yaşattıkları stresten sinirden huzursuzluktan ötürü bu benim Vivense hakkında en içten dileğim Allah belanı versin Vivense... Depolarını sel bassın çalışanların da için de ölüp gitsin mallarında sudan bozulsun birdaha üretim yapama inşallah.. Showroomlarına yıldırım düşsün içindeki adamlarla beraber herşey yanıp kavrulsun inşallah.. Beni beddullaha çevirdiniz ya çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın bunun günahı inşallah..!!


Ahmet TATAR